Dárek k objednávce nad 1 500 Kč :)
Větší dárek k objednávce nad 2 500 Kč :))

Dřevěné modely Dakar

V oblasti rallye Dakar mají čeští jezdci a jejich vozidla dlouhou a bohatou historii úspěchů. Čeští závodníci s automobily, jako je Tatra a Iveco, se staly důležitými aktéry v této prestižní motoristické události. Tato auta se vyznačují jak svou schopností překonávat velice obtížný terén, ale také i svou spolehlivostí a výkonností, které jsou nepostradatelné v takto náročné soutěži. Soutěžní české speciály postavené na bázi nákladních automobilů Tatra, Iveco, nebo dříve třeba LIAZ se výrazně zapsaly do historie světových dálkových rally závodů.

Čeští jezdci,  Martin Macík, Karel Loprais, Aleš Loprais, nebo Tomáš Tomeček, se stali symboly českého úspěchu v těchto soutěžích.

Martin Macík a jeho tým získali uznání a obdiv po celém světě. Také všem ukázali obrovský talent a schopnost soutěžit na nejvyšší úrovni. Karel Loprais a Tomáš Tomeček přinesli českému motorsportu další úspěchy a zanechali stopu v historii rallye Dakar. Jejich vynikající výkony v této soutěži představují skvělou příležitost připomínat sílu a odvahu českého motoristického dědictví a inspirovat další generace jezdců.

4 položek celkem
model tatra t815 dakar 6x6 ostry 01
546 Kč

Tato TATRA T815 6x6 stála na samém počátku úspěchů automobilky Tatra na RALLY PARIS-DAKAR. 

T17 T815 DAKAR 6X6 OSTRY II
T 815 BALAI 02upr
445 Kč

Tahle TATRA je dakarský rally speciál.  Servisní a doprovodné vozidlo, které zachraňuje  a sváží  nepojízdné závodní stroje. Dříč a pracant, díky kterému jsou nejtěžší světové...

T16 TATRA 815 BALAI TOMECEK
iveco karel 01 VYREZ
Tip
540 Kč

Model podle závodního speciálu Iveco „Karel“ pro Dakar 2020, postavený týmem Big Shock Racing. Kamion je navržen pro extrémní podmínky rallye Dakar.

I05 IVECO KAREL DKR2020
TATRA DAKAR TOMECEK 11upr
515 Kč

Úspěšný RALLY speciál TATRA 815 českého závodníka Tomáše Tomečka, tentokrát v podobě  závodního vozu pro rok 2020. 

T11_2020 TATRA 815 TOMECEK DAKAR 2020

Užitečné informace o stavebnicích dřevěných modelů aut co jezdí Dakar a jiné rally soutěže

  • Všechny díly modelů jsou vyřezané, pro zachování vysoké kvality u detailů jednotlivých dílků skládačky. Stavebnice tramvají a autobusů se sestavují nasucho. Sestavení modelů VRKY je snadné.
  • U namáhaných dílů dřevěné skládačky je doporučeno “pojistit kapkou lepidla” a najdete to přímo v návodu u vaší skládačky. 
  • Naše stavebnice nedoporučujeme barvit, ale víme, že někteří z vás si je rádi dále upraví...:) 
  • Balení obsahuje přehledný grafický návod jak sestavit model.
  • Všechny naše modely Vrky jsou vyrobeny z kvalitní modelářské překližky, což zaručuje jejich pevnost a odolnost.

Pozor obsahuje malé a ostré díly, nevhodné pro děti do 3 let. Děti do 10 let mohou potřebovat pomoc rodičů se stavením modelu.

Projděte si naši nabídku stavebnic modelů a vyberte si ten nejlepší pro vás. Máme pro vás i možnost personalizace modelů nákladních aut Dakar nebo výrobu na zakázku, abyste získali exkluzivní kousek, který se bude skvěle vyjímat ve vaší sbírce.

V této kategorii jsou modely a stavebnice historických i současných speciálních závodních nákladních automobilů Dakar. Modely jsou inspirované skutečnými závodními stroji zdolávajícími dálky a písečné duny těch nejtěžších dálkových rallye světa. Z Dakaru i z Africa Eco Race. Další modely (nejen) Dakar pro vás připravujeme.