Od 25.6 do 11.7. máme dovolenou. Nebudeme vyrábět modely na přání, ale expedice jinak bude probíhat bez omezení.
Dárek k objednávce nad 1 500 Kč :)
Větší dárek k objednávce nad 2 500 Kč :))

Praga dřevěné modely nákladních aut

Nákladní auta Praga dosahovala vynikajících výsledků již od svých počátků. Náklaďáky Praga se ve své době staly nepostradatelnou součástí českého i evropského dopravního systému.

Automobilka Praga má dlouhou a bohatou historii sahající až do roku 1907. Záběr automobilky byl velmi široký – škála produktů zahrnovala osobní automobily, motocykly, nákladní automobily, autobusy, traktory, tanky, letadla a další technické produkty.  Nákladní automobily Praga byly již od prvních typů vyhlášené svou spolehlivostí. Jak typy RN, RND tak pozdější typy Praga V3S a Praga S5T byly ikony své doby a mnoho jich jezdí dodnes.

3 položek celkem
254 praga rnd odtahovka
320 Kč

Stavebnice inspirovaná historickým československým nákladním automobilem Praga RND - odtahový servisní vůz. 

P01B P-RND ODTAHOVKA
242 1 praga rnd valnik
330 Kč

Stavebnice inspirovaná historickým československým nákladním automobilem Praga RND.

P01A P-RND VALNIK
245 2 praga rnd valnik s napisem na prani
435 Kč

Stavebnice inspirovaná historickým československým nákladním automobilem Praga RND. Na tuto stavebnici Vám vygravírujeme nápis, nebo Vaše firemní logo na přání! Pro firmy, nebo...

P01C P-RND VALNIK S NAPISEM NA PRANI

Nákladní auta Praga RND byly široce využívány, a to jak v městských, tak i v meziměstských trasách. Praga RND měla velkou nosnost, spolehlivý pohon a stala se tak ikonou mezi nákladními auty své doby. Její využití sahalo od přepravy stavebního materiálu až po distribuci zboží do vzdálených oblastí. Nejen kvůli svému výkonu si získala důvěru řidičů a podnikatelů po celé Evropě.

Dnes je společnost PRAGA špičkovou technologickou společností, která je úspěšná na poli závodních hyperautomobilů, ale věnuje se mnoha i dalším oblastem. Nákladní auta z dřívějších dob zůstávají symboly silného dědictví v oblasti nákladní dopravy. Jsou to vozidla, která přinesla inovace do automobilového průmyslu.

Užitečné informace o dřevěných modelech nákladních aut Praga

  • Všechny díly modelů jsou vyřezané, pro zachování vysoké kvality u detailů jednotlivých dílků skládačky. Stavebnice tramvají a autobusů se sestavují nasucho. Sestavení modelů VRKY je snadné.
  • U namáhaných dílů dřevěné skládačky je doporučeno “pojistit kapkou lepidla” a najdete to přímo v návodu u vaší skládačky. 
  • Naše stavebnice nedoporučujeme barvit, ale víme, že někteří z vás si je rádi dále upraví...:) 
  • Balení obsahuje přehledný grafický návod jak sestavit model.
  • Všechny naše modely Vrky jsou vyrobeny z kvalitní modelářské překližky, což zaručuje jejich pevnost a odolnost.

Pozor obsahuje malé a ostré díly, nevhodné pro děti do 3 let. Děti do 10 let mohou potřebovat pomoc rodičů se stavením modelu.

Projděte si naši nabídku stavebnic modelů nákladních aut Praga a vyberte si ten nejlepší pro vás. Máme pro vás i možnost personalizace modelů Praga nebo výrobu na zakázku, abyste získali exkluzivní kousek, který se bude skvěle vyjímat ve vaší sbírce.

Tato legendární automobilka není jen o nákladních autech. Její vývoj byl provázen výrobou motorek, osobních aut, dokonce i letadel. Praga si získala pověst spolehlivých a kvalitních vozidel, která si dokázala vyrovnat s konkurencí zahraničních značek.

Mezi její nejslavnější historické modely patří Praga Mignon 1911, středně velké vozidlo, Praga Grand 1912, které zvítězilo v Alpské jízdě a vozilo i Masaryka, a Praga Alfa 1913, první české auto dosahující rychlosti až 100 km/h. Tyto vozy reprezentovaly jak technický pokrok, ale také symbolizovaly český inženýrský talent a automobilovou vášeň.