Dárek k objednávce nad 1 500 Kč :)
Větší dárek k objednávce nad 2 500 Kč :))

Historické a retro modely nákladních aut

Pečlivě vyrobené stavebnice Vrky, které vás přenesou zpět do doby, kdy silnice brázdily legendární vozy, co se zapsaly do dějin automobilového průmyslu. Modely historických nákladních aut určitě udělají radost nejednomu sběrateli retro modelů, ať už mu je koupíte jako dárek nebo si je pořídí sám.

8 položek celkem
Model Liaz Škoda 706 MTS agro sklápěč 1:64
350 Kč

Stavebnice opravdu klasického nákladního automobilu LIAZ ŠKODA 706 MTS  v provedení agro - zemědělský sklápěč se zvýšenými bočnicemi  v měřítku 1:64

LI 03 AGRO SKLAPEC
Model Liaz Škoda 706 MTS sklápěč 1:64
350 Kč

Stavebnice opravdu klasického nákladního automobilu LIAZ ŠKODA 706 MTS (sklápěč) v měřítku 1:64

LI 02 MTS SKLAPEC
Model Liaz Škoda 706 MTSP rozmetadlo 1:64
385 Kč

Stavebnice opravdu klasického nákladního automobilu LIAZ ŠKODA 706 MTS  v provedení agro - rozmetadlo hnoje  v měřítku 1:64

LI 04 ROZMETADLO
titl ph
390 Kč

Stavebnice retro náklaďáku. Trochu historický (inspirováno vozem Ford C-cab, 1930), trochu přestavba made in VRKY... Na tuto stavebnici Vám rádi připravíme nápis na přání, nebo...

OST17 C-CAB NA PRANI
titl01
310 Kč

Stavebnice retro náklaďáku. Trochu historický (inspirováno vozem Ford C-cab, 1930), trochu přestavba made in VRKY...

OST17 C-CAB STANDARD
titl
325 Kč

Historický nákladní automobil - skříňový. měřítko 1:64

P03 HISTOR SKRIN
titl sanitka
325 Kč

Stavebnice retro náklaďáku v sanitní úpravě. Trochu historický (inspirováno vozem Ford C-cab, 1930), trochu přestavba made in VRKY... 

OST17 C-CAB SANITKA
titl
430 Kč

Historický nákladní automobil - skříňový. Měřítko 1:64. Na boky tohoto modelu vám vygravírujeme nápis dle vašeho přání. Stavebnice může skvěle posloužit jako firemní propagační...

P03 HISTOR SKRIN NA PRANI

Dřevěné historické modely nákladních vozidel

Dřevěné stavebnice historických modelů nákladních aut z dob minulých jsou ukázkou tuzemských i zahraničních vozidel. Retro modelům neschází potřebné detaily a díky nim je každý z nich snadno rozpoznatelný. Za zmínku určitě stojí tyto dva retro modely nákladních aut:

  • LIAZ Škoda 706 MTS – stavebnice retro modelu v měřítku 1:64 o délce deseti centimetrů. Nechybí žádný důležitý detail včetně sklopné korby se zvýšenými bočnicemi. 
  • LIAZ Škoda 706 MTSPmodel historického nákladního auta v modifikované variantě s agro nástavbou s rozmetadlem. Retro model má délku 12 cm a sestavení je stejně jako v případě ostatních modelů snadné a zábavné.

Obě liazky fungovaly jako nástupci modelů Škoda 706 R a 706 RT, označení MT v jejich názvu pak znamenalo „modernizovaný trambus“, případně „mezityp“.

Dávnější dobu pak připomínají dřevěné modely Ford C-cab Phaeton, které byly populární během 20. a 30. let minulého století. Pro jeho charakteristický vzhled, kombinovaný s praktickým využitím, byl velice oblíbený jak pro přepravu nákladů, tak lidí. Máme ho například v podobě retro modelu sanitky C-cab.

Modely retro aut jsou velice oblíbené a při jejich návrhu věnujeme pozornost všem prvkům, aby sestavení zvládli i začínající modeláři bez předchozích zkušeností. Zároveň se snažíme, aby provedení retro modelů ocenili i sběratelé, kteří už mají něco za sebou.

Užitečné informace o dřevěných retro modelech

  • Stavebnice modelů nákladních historických aut se sestavují bez lepidla, a tak je jejich kompletace velmi snadná a zábavná.
  • U namáhaných dílů dřevěné skládačky je doporučeno „pojistit kapkou lepidla“ a je to zmíněno i přímo v návodu skládačky. 
  • Všechny díly modelů jsou vyřezány přesným laserem, aby historické modely aut co nejvíce odpovídaly své reálné předloze.
  • Naše stavebnice nedoporučujeme barvit, ale pokud si je rádi upravujete, bránit vám nebudeme… :) 
  • V balení retro modelů najdete graficky zpracovaný přehledný návod jak model sestavit.
  • Všechny modely Vrky jsou vyrobeny z pevné a odolné modelářské překližky.

 

Pozor, obsahuje malé a ostré díly, nevhodné pro děti do 3 let. Děti do 10 let mohou potřebovat pomoc rodičů se stavením modelu.

 

Projděte si naši nabídku stavebnic modelů historických nákladních aut a vyberte si ten nejlepší pro vás. Máme pro vás i možnost personalizace retro modelů historických nákladních aut, nebo výrobu na zakázku.

 

Každý Vrky model je exkluzivní kousek, který se bude skvěle vyjímat ve vaší sbírce.