Od 25.6 do 11.7. máme dovolenou. Nebudeme vyrábět modely na přání, ale expedice jinak bude probíhat bez omezení.
Dárek k objednávce nad 1 500 Kč :)
Větší dárek k objednávce nad 2 500 Kč :))

Dřevěné modely letadel a vrtulníků

Dřevěný model letadla v originálním provedení potěší svým zpracováním každého fanouška modelářských stavebnic. Naše modely vojenských letadel a vrtulníků zaujmou svým designem a především tím, jak jednoduše se skládají. Stavebnice letadel Vrky jsou skvělé sběratelské kousky i hravé dárky pro nadšence do letecké techniky. 

Vyrábíme stavebnice letadel velkých klasických značek, např. Aero Vodochody, Aircraft Industries (LET Kunovice), ale i modely mladých progresivních výrobců, např. Direct Fly.

12 položek celkem
MODEL STÍHACÍHO LETOUNU SUPERMARINE SPITFIRE LF Mk.IXE
Novinka
715 Kč

Stavebnice ikonického stíhacího letounu Supermarine Spitfire v měřítku 1:43. Další model ze série strojů 2. světové války WWII. Model připravený ve spolupráci s NTM v Praze.

SPIT01
Letadlo DirectFly STOL CRUISER
455 Kč

Stavebnice  hornoplošníku STOL CRUISER vyvíjeného českou společností DIRECT FLY ve spolupráci s ČVUT v Praze.

DF 03 STOL CRUISER
AVIA B 35 československá stíhačka
Novinka
575 Kč

Stavebnice československého stíhacího letounu AVIA B-35 v měřítku 1:43

AV01 AVIA B35
20221211 184542mtz03
VANOČNÍ LETADLO CHRISTMAS FROG
Momentálně nedostupné
420 Kč

Má vaše Hanka také ráda norský vzor? Naše ano, tak nejen pro ni jsme připravili tuto Edici vánočního letadla. Takovou malou Edici, spíš Editku...

OST 21 CHRISTMAS FROG
zakres2
810 Kč

Stavebnice inspirovaná legendárním letadlem Skyvan, používaným pro multifunkční nákladní dopravu a seskoky padákem.  

SKV01 SKYVAN
LETADLO LOVE FLYING FROG
420 Kč

Ideální dárek pro svátek sv. Valentýna, den Matek, den Otců, den Dědečků, den Babiček, svátek dětí nebo i svátek práce. Nebo na jakýkoli jiný svátek. Příležitostí, jak vyjádřit...

OST 15L LOFY FLYING FROG
titl
450 Kč

Stavebnice létajícího kola Jana Tleskače inspirovaná románovou postavou Jaroslava Foglara.

OS07 JAN TLESKAC
model let l 200 morava letadlo 1
375 Kč

Aero-taxi   L-200 Morava, LET KUNOVICE (nyní Aircraft Industries a.s., Kunovice)  

L03 L-200 MORAVA
vrtulník hc 2 heli baby
410 Kč

Skládačka (3D PUZZLE)  minivrtulníčku.  

A01 HC HELI BABY VRTULNIK
NIK 0595 model letadla aero ae 45
365 Kč

Minimodel unikátního československého letadla Aero Ae 45. Letadlo Aero Ae 45 byl dvoumotorový, čtyřsedadlový dolnoplošný krasavec, vyráběný společností Aero  od roku 1948. Aero...

A02 AERO AE45 LETADLO
NIK 0196k
245 Kč

ČESKÉ ULTRALEHKÉ LETADLO alto 912 oblíbený model  českého výrobce letadel DIRECT FLY, model ALTO 912 TG.

DF01 ALTO LETADLO
L410 5
1 025 Kč

NEJVĚTŠÍ V ČESKU VYRÁBĚNÉ DOPRAVNÍ LETADLO, LEGENDÁRNÍ L410  

L01 L410 UVP-E20 LETADLO

Letecký průmysl v České republice

Letecký průmysl má v České republice dlouholetou tradici, která začala před sto lety a stále se má čile k světu. Máme u nás několik úspěšných firem, které vyrábí letadla různých kategorií a prodávají je do celého světa. Nejúspěšnější česká letadla jsou sportovní, ultralehká, bezpilotní a vojenská letadla.

K největším výrobcům u nás bezesporu patří Aero Vodochody. Výrobou a vývojem letadel se zabývají už více než 100 let, přičemž se specializují na bojové a cvičné proudové letouny. Jejich letadla se s úspěchem prodávají po celém světě.

Další česká společnost působící v oblasti letecké výroby je Aircraft Industries. Firma dříve známá jako LET Kunovice se specializuje na civilní dopravní letadla. Jeden z modelů, kterými se společnost Aircraft Industries proslavila, je L-410 Turbolet

Třetí výrobcem je Direct Fly – společnost založená roku 2000, kdy začala vyvíjet a prodávat dřevěná letadla. Později se zaměřila na výrobu ultralehkých letadel a na tomto poli začala sklízet velký úspěch. Oblíbeným je například jejich ultralehký celokovový letoun ALTO 912 TG.

Stavebnice letadel a jejich výroba

Modely vrtulníků a letadel Vrky jsou vyráběny v Česku – přímo ve Znojmě, kde sídlí i naše firma. K výrobě dřevěných modelů nevyužíváme externí výrobce. Stavebnice letadel, stejně jako všechny ostatní modely, jsou naše originální návrhy a konstrukční prvky máme chráněné autorským i průmyslovým právem. 

Dřevěné modely letadel a vrtulníků podle našeho vlastního designu se zaměřují na charakteristické prvky, podle kterých na první pohled poznáte daný typ stroje. Stavebnice v této kategorii jsou navrženy v měřítku 1:64 a 1:43.

Nejprodávanější dřevěné stavebnice modelů letadel

Věříme, že si každý vybere svůj oblíbený kousek. Ale pokud váháte, který model letadla či vrtulníku zvolit, můžete se třeba inspirovat našimi nejprodávanějšími dřevěnými stavebnicemi.

Užitečné informace ke stavebnicím letadel a vrtulníků

  • Aby byly všechny díly dřevěných modelů patřičně detailní, vyřezáváme je laserem. Stačí je jednoduše „vyloupnout“ a začít stavět. 
  • Stavebnice modelů letadel i vrtulníků se sestavují bez použití lepidla, tzv. „na sucho“.
  • Některé díly dřevěných modelů musí sedět na místě opravdu pevně, a proto doporučujeme je pojistit kapkou lepidla. V návodu konkrétního modelu letadla či vrtulníku najdete, o které díly se jedná. 
  • Naše stavebnice nejsou svou povahou vhodné pro barvení, ale nejrůznějším úpravám se meze nekladou.
  • Ke každé dřevěné stavebnici je přibalen přehledný návod s grafickým vyobrazením, jak správně model sestavit.
  • Všechny naše modely Vrky vyrábíme z kvalitní překližky – jsou pevné a odolné.

Pozor! Obsahuje malé a ostré díly – nevhodné pro děti do 3 let. Děti do 10 let mohou při sestavování modelu potřebovat pomoc rodičů.

Zakladatel společnosti Vrky – Martin – má k létání vztah. Sám provozuje paragliding a rád létá vzduchem. Odjakživa se zajímal a zajímá o všechna letadla a nejrůznější létající stroje. A tak není divu, že v naší nabídce najdete dřevěné modely letadel a vrtulníků českých značek. Všechny stavebnice vyrábíme přímo ve Znojmě – v místě sídla firmy a nevyužíváme žádného externího výrobce.

Jste výrobce letadel, vrtulníků nebo jiných zajímavých strojů? Rádi vám nabídneme možnost návrhu a výroby originálních dřevěných modelů.