Dárek k objednávce nad 1 500 Kč :)
Větší dárek k objednávce nad 2 500 Kč :))

MODEL STÍHACÍHO LETOUNU SUPERMARINE SPITFIRE LF Mk.IXE

Novinka
Neohodnoceno
715 Kč 590,91 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
31.5.2024
Možnosti doručení

Stavebnice ikonického stíhacího letounu Supermarine Spitfire v měřítku 1:43. Další model ze série strojů 2. světové války WWII. Model připravený ve spolupráci s NTM v Praze.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Britské stíhací letouny Supermarine Spitfire si právem vysloužily výjimečnou pozici mezi letadly druhé světové války. Šlo o letadla vyvinutá společností Supermarine Aviation Works, která v mnoha modifikacích a variantách sloužila v RAF a letectvech spojeneckých armád.

Představený model Spitfire je připraven dle letounu Supermarine Spitfire LF Mk.IXE z roku 1945, který patří k významným exponátům sbírek NTM. Tento konkrétní letoun je z roku 1945 a byl do osvobozené vlasti přeletěn vracejícími se československými letci.  Letoun je vystaven v expozici historie dopravy v tzv. „dopravní hale“ NTM v Praze, která je zaměřena na historii automobilové, motocyklové, cyklistické, letecké a lodní dopravy, a také na vývoj hasičské techniky. Tato expozice obsahuje mimořádné exponáty z dějin letectví a je jedním z hlavních lákadel pro návštěvníky, kteří se mohou seznámit s bohatou historií dopravy v České republice a sousedním Slovensku

Pozor - tento model je první stavebnice VRKY připravená ve variantách. Při jeho sestavení se můžete rozhodnout, zda jej složíte v podobě "na zemi" tedy s vytaženým hlavním podvozkem, nebo v provedení "v letu" se zataženým hlavním podvozkem. 

Stavebnice je připravena v měřítku 1:43. Sestavení je snadné, ke každé stavebnici je přiložen přehledný obrázkový návod. Sestavený model má rozpětí křídel cca  23cm a délku cca 22cm.

Doplňkové parametry

Kategorie: Dřevěné modely letadel a vrtulníků
Hmotnost: 0.1 kg
Měřítko: 1:43
Velikost: 23 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: