Dárek k objednávce nad 1 500 Kč :)
Větší dárek k objednávce nad 2 500 Kč :))

Slovenská Strela

Neohodnoceno
1 100 Kč 909,09 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
23.4.2024

Legendární rychlíkový vlak značky TATRA, který od roku 1936 zajišťoval expresní spojení mezi Bratislavou a Prahou. Stavebnice sběratelského železničního modelu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Motorový rychlíkový vlak Tatra, který ve dvou exemplářích motorových vozů M290.0 jezdil mezi slovenským hlavním městem Bratislavou a českým hlavním městem Prahou. Označení M290.0, nebo také Tatra 68. Motorový vůz poskytoval příslušný komfort 2. třídy, oddělení pro kuřáky i nekuřáky, zázemí pro přípravu občerstvení atd.

Po technické stránce přinesl tento vlak mnoho technických zajímavostí - ať už to by patentovaný Sousedíkův pohon s elektromechanickým přenosem výkonu, progresivní konstrukce vozu ze svařených tenkostěnných profilů, nebo aerodynamický tvar  skříně vozu inspirovaný špičkovými automobily Tatra. Architektonické řešení Ing. arch. Vladimír Grégr, reliéfní státní znak byl dílem sochaře Nušla.

Vyrobeny 2 kusy označené M290.001 a M290.002, v závodech Tatra Kopřivnice. V segmentu motorových vozů v Česku jde stále o nejrychlejší stroj domácí výroby, který kdy byl v pravidelném provozu.  Jediný dochovaný vůz je památkově chráněn jako národní movitá kulturní památka. V roce 2020 je nákladně a precizně restaurován do plně funkční původní podoby.

Stavebnice Slovenské Strely přebírá na konci roku štafetu největšího našeho modelu. Sestavení je nicméně stále snadné, zvládne to každý. Model vlaku je připraven v našem obvyklém měřítku 1:64, jako většina našich ostatních stavebnic. Délka sestaveného vozu je pak 39cm. Model má pohyblivý podvozek (obě podvozkové skupiny jsou otočné, popisy odpovídající poslednímu stavu vozu, vymodelované vnitřní sedačky. Je to první stavebnice Vrky určená pro sběratele železničních modelů, lokomotiv a vlaků.

Koleje nejsou součástí stavebnice Slovenské Strely, lze je koupit samostatně.

Návod k sestavení je přiložen.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Dřevěné modely vlaků a tramvají
Hmotnost: 0.529 kg
Délka modelu: 39 cm
Měřítko: 1:64

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: